Exdražby.cz exdražby.cz
Hledat Menu
Jak splnit podmínky účasti v dražbě

 Pro účast v dražbě musíte splnit následující kroky: 
 

  1. Zaregistrovat se na portále www.exdrazby.cz jako dražitel, resp. přihlásit se na uživatelský účet
  2. Připojit se ke konkrétní dražbě kliknutím na zelené tlačíko „připojit se k dražbě“
  3. Doložit Exekutorskému úřadu svou totožnost
  4. Složit na účet Exekutorského úřadu dražební jistotu


Splnění podmínek je zobrazeno  v části Moje dražby u konkrétní dražby v poli Podmínky účasti v dražbě.  

  1. Pro registraci na portále www.exdrazby.cz klikněte v pravém horním rohu na položku Registrace, více Nápověda Jak se registrovat zde. V případě, že již máte základní registraci a chcete pouze změnit registraci na dražitele, stačí editovat osobní údaje na uživatelském účtu a tam provést tuto změnu - viz Nápověda Co v případě, že se nemůžete  registrovat nebo přihlásit? zde. Pokud jste již registrován jako dražitel, přihlaste se ke svému uživatelskému účtu klikem na tlačítko Přihlášení a v zobrazeném okně vyplňte Uživatelské jméno (email) a heslo a klikněte na Přihlásit. 
  2. Vyhledejte konkrétní dražbu na záložce Nemovitosti. Do pole pro vyhledávání zadejte číslo dražby, jednací číslo nebo název lokality – více v Nápovědě Jak hledat dražbu zde. Po zobrazení dražby klikněte na zelené políčko Připojte se – online a tato dražba se hned zobrazí na vašem uživatelském účtu v části Moje dražby. Zároveň bude exekutorovi oznámeno, že jste se jako dražitel připojil k jeho dražbě.  
  3. Jako dražitel musíte Exekutorskému úřadu doložit svou totožnost. Můžete tak učinit více způsoby, které stanoví konkrétní dražební vyhláška. Doklad o prokázání totožnosti schvaluje pouze exekutor. Více o prokázání totožnosti v Nápovědě Jak prokázat totožnost zde.
  4. Po schválení prokázání totožnosti exekutorským úřadem vám budou zaslány na vaši emailovou adresu instrukce, jak zaplatit dražební jistotu. Lhůta pro zaplacení dražební jistoty a možnosti způsobu úhrady jsou stanoveny v dražební vyhlášce – viz Nápověda Jak složit dražební jistotu zde. Potvrzení o složení dražební jistoty na vašem uživatelskému účtu provádí pouze exekutor. 

 

 


Přijmout cookies