Exdražby.cz exdražby.cz
Hledat Menu
Jak přihazovat

Pokud jste připojen k vybrané dražbě  a splnil jste podmínky účasti v ní, můžete aktivně dražit – přihazovat v dražbě následujícím způsobem:
 
 1. Přihlaste se ke svému uživatelskému účtu 
 2.  
  klikněte na Přihlášení, v zobrazeném okně vyplňte uživatelské jméno a heslo a klikněte na Přihlásit. Zobrazí se vám v pravém horním rohu  Můj účet a v závorce vaše jméno.
   
 3. Zobrazte si probíhající dražbu
 4.  
  klikněte na záložku Moje dražby a mezi Probíhajícími dražbami vyhledejte dražbu, které se chcete zúčastnit. U probíhající dražby se nachází box s kolonkou pro příhoz a podání.
   
 5. Přihazujte v dražbě
 6.  
  Váš příhoz/podání činíte vyplněním kolonky příhoz a potvrzením tlačítka Přihodit. Tímto je učiněn váš příhoz/podání. Podání (Vámi nabízená cena) se automaticky přepočte po vyplnění výše příhozu. Vaše podání a příhoz bude zobrazeno v seznamu příhozů. 
                       
  Podání je bráno za učiněné pouze v případě, že bylo systémem elektronických dražeb dražiteli zpětně potvrzeno – po podání se vám zobrazí nad dražbou informace v zeleném poli Vaše podání bylo přijato a samotné podání se objeví v seznamu přijatých podání v poli Průběh dražby
   
   
   
 7. Obnovujte seznam příhozů
 8.  
  Po každém učiněném příhozu/podání i během dražby aktualizujte seznam příhozů, abyste měli přehled o aktuálním stavu dražby a výši ceny. To učiníte kliknutím na obnovit seznam příhozů.
   
  Pokud byste si opomněli obnovit seznam příhozů/podání a chtěli učinit stejný příhoz/podání jako jiný dražitel, budete na tuto chybu upozorněni. Stačí pak podat vyšší příhoz/podání. 
   
   
 9. Výše příhozu/podání
   
  1. Je důležité uvědomit si rozdíl mezi příhozem a podáním - viz Nápověda Příhoz zde a Podání zde.
  2. První příhoz je 0 Kč, jako potvrzení nejnižšího podání, tj. počáteční ceny (to je stanoveno dražební vyhláškou a v boxu a kolonce příhoz je poprve nabízena nula).
  3. Další minimální příhoz je stanoven dle dražební vyhlášky a vždy se automaticky zobrazí v boxu (např. 1000,- Kč).
  4. Chcete-li učinit vyšší příhoz, než je stanovená výše minimálního příhozu, pouze v boxu a v kolonce příhoz přepište částku na požadovanou výši a klikněte na tlačítko Přihodit.  
   
 10. Stejné podání a dorovnání nabídky 
   
  1. Obecně platí, že nemohou dražitelé v elektronické dražbě činit stejné podání. 
  2. Další podání tedy musí být vždy vyšší než předchozí učiněné podání, jinak k němu nebude v elektronické dražbě vůbec přihlíženo, neboť elektronický systém dokáže rozlišit časovou následnost příhozů, byť k nim došlo ve zlomcích sekundy. 
  3. Dražitelé s předkupním právem nebo dražitelé u dražby, kde je povoleno dorovnání s následným losovaním, mohou přihazovat 0 Kč pro dorovnání nabídky jiného dražitele. 


Přijmout cookies