Exdražby.cz exdražby.cz
Hledat Menu
Rodinný dům, Opatov v Čechách, podíl 1/4

380 000,-Kč

Vloženo: 10.9.2019 13:52 | Číslo dražby: 52511

ARCHIVOVÁNO
Dražba začala 16.10.2019 09:00:00 Dražba skončila 16.10.2019 11:00:00
Stav dražby:
Ukončeno - byl učiněn příklep
Číslo jednací:
063 EX 00924 / 12 - 168
Počáteční cena:
380 000,-Kč
Cena stanovena znalcem:
570 000,-Kč
Dražební jistota:
95 000,-Kč
Kraj:
Pardubický
Okres:
Svitavy
Město:
Opatov
Podíl:
1/4
Registrace dražitelů s předkupním právem:
NE
Místo konání dražby:
www.exdrazby.cz

Více informací

Fotka
Termín prohlídky

Prohlídka není umožněna

Popis předmětu dražby

Skutečný stav nebylo možné soudním znalcem zcela ověřit. Do nemovité věci nebyl ze strany spolumajitelů umožněn přístup. Při venkovní obhlídce byly zjištěny drobné odchylky zákresu zastavěné plochy od skutečnosti. Mapa v KN ale v této oblasti není digitalizována a nelze tedy míru odchylek přesněji určit. Dále bylo zjištěno, že stavba garáže s kolnou bez č.p./č.ev. na pozemku parc. č. 797 není zaměřena a zakreslena v katastrální mapě. Tento nesoulad je již evidován příslušným katastrálním úřadem a po vlastnících je vyžadována náprava.

Prohlídka vnitřních prostor domu nebyla ze strany majitelů nemovité věci soudnímu znalci umožněna. Popis uvedený ve znaleckém posudku tak vychází z informací získaných od spolumajitelů a ze zkušeností znalce při oceňování obdobných nemovitostí. Velikost obytné plochy byla převzata ze zastavěné plochy jednotlivých podlaží s přihlédnutím k ploše zastavěné zdivem a příčkami (cca 25%). Zastavěná plocha 1NP činí 201 m2, zastavěná plocha 2NP a podkroví je stanovena odhadem znalce na 80 m2. Celková obytná plocha je tedy stanovena výpočtem: (201 + 80) * 0,75 = 218,25 m2. Z výše uvedených důvodů nemusí níže uvedený popis a výměry odpovídat skutečnosti.

Rodinný dům byl postaven jako samostatný objekt a má celkem 2 nadzemní podlaží (2 nadzemní podlaží pouze v části objektu). Dům nemá podsklepení, v části se nachází půda a v části je vybudováno obytné podkroví navazující na 2 nadzemní podlaží. Rodinný dům je rozdělen na 2 samostatné bytové jednotky se samostatnými vchody. Odhadem byl objekt postaven počátkem dvacátého století a pravděpodobně v průběhu sedmdesátých let došlo k přístavbě části, která odpovídá druhé bytové jednotce. Část domu odpovídající první bytové jednotce prošla v nedávných letech dílčí rekonstrukcí a modernizací, která spočívala zejména v modernizaci interiéru včetně koupelny a kuchyně a výměně střešní krytiny. Každá z jednotek zaujímá přibližně polovinu domu. Základy jsou kamenné, z části zřejmě betonové s izolací, konstrukce objektu je zděná, stěny mají tloušťku 45 cm a stropy jsou tvořeny dřevěnými trámy. Objekt má
polovalbovou střechu, střešní krytinu tvoří pálená taška v nerekonstruované části, lisovaný pozinkovaný plech pak v modernizované části. Klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky jsou převážně břízolitové a zateplení pláště není provedeno.

Rodinný dům je dispozičně řešen jako 2 samostatné bytové jednotky 4+1 a 3+1. V první bytové jednotce se nachází chodba, kuchyně, koupelna, WC, obývací pokoj, ložnice a pokoj. Ve druhé bytové jednotce se nachází chodba, kuchyně, koupelna, WC, obývací pokoj, ložnice a 2x pokoj.

Celková podlahová plocha byla soudním znalcem stanovená výpočtem a činí 218,25 m2.

Vnitřní omítky jsou pravděpodobně vápenocementové. Okna jsou plastová s dvojsklem v modernizované části, kastlová v původní části, příslušenství oken chybí. Orientace obytných prostor je na jihovýchod, jihozápad. V koupelnách se nachází klasická vana, sprchový kout, umyvadlo a WC jsou vybavena klasickými toaletami. Jsou zde použity tyto dveře: dýhované plné, dýhované prosklené, zárubně jsou ocelové a vchodové dveře jsou dřevěné. Vybavení kuchyně: kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičů, plynový a elektrický sporák. Pro osvětlení jsou použity lustry.

V obytných místnostech je podlaha řešena: laminátová plovoucí podlaha, koberce, lino, v kuchyni jsou podlahy tvořeny keramickou dlažbou, v koupelně jsou podlahy tvořeny keramickou dlažbou a v chodbě je keramická dlažba. V ostatních místnostech je cementový potěr. Dalším vybavením domu je digestoř.

Do objektu je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V a je napojen na rozvodnou síť elektrického proudu. Objekt je připojen na vodovodní řad, odpadní vody jsou svedeny do jímky a je zde zaveden zemní plyn. Řešení vytápění v domě: elektrokotel v první bytové jednotce, plynový kotel ve druhé bytové jednotce. Topná tělesa jsou závěsné radiátory. Ohřev vody je řešen bojlerem.

Stěny jsou bez vad, střecha je z části zastaralá, v modernizované části pak v dobrém stavu, okna domu jsou z části zastaralá, v modernizované části pak bez vad, podlahy jsou převážně zastaralé, v modernizované části pak v dobrém stavu, vybavení v domě je zastaralé a rozvody jsou zastaralé. Rodinný dům je z části v dobrém stavu a z části je vhodný k rekonstrukci. Vzhledem k tomu, že se jedná o celý objekt se společnými nosnými prvky, v celkovém pohledu jej charakterizujeme jako objekt vhodný k rekonstrukci.

Na pozemku, který náleží k objektu, jsou okrasné dřeviny a pozemek je oplocen pletivem do ocelových sloupků. Samotný pozemek pod stavbou rodinného domu je rovinatý. Pozemek parc. č. 797, na kterém se nachází zděná garáž s kolnou a sklepem bez č.p./č.ev. tvořící se stavbou domu funkční celek, se nachází ve svahu a je oddělen od rodinného domu obecní cestou (pozemek parc. č. 3879/11). Přístup k objektu je bezproblémový po zpevněné obecní cestě. Možnost parkování je dobrá - přímo u objektu. Stavba zděné garáže s kolnou a navazujícím sklepem ve svahu je ve špatném stavebně technickém stavu a vyžaduje rekonstrukci.

Rodinný dům je postaven v severní části obce a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami. Dostupnost obchodů je malá - vybavenost menšími obchody s omezenou otevírací dobou. V místě je dostupná základní škola, pro vyšší vzdělání a specializované služby je nutné dojíždět a je zde pouze částečná vybavenost z hlediska kulturních zařízení. V okolí je pouze částečná vybavenost z hlediska sportovního vyžití, jsou zde nejdůležitější úřady, ostatní úřady jsou v dojezdové vzdálenosti a v obci je pobočka České pošty.

Rodinný dům je postaven v klidné lokalitě bez zdraví ohrožujících vlivů a v docházkové vzdálenosti od objektu je zeleň v podobě lesů a luk. Je zde střední nebezpečí výskytu povodně (území tzv. 20leté vody). V místě je zastávka autobusových a vlakových spojů. Jsou zde bezproblémové vztahy - vlastník je se sousedy v běžném kontaktu a v okolí
domu není zvýšená kriminalita - zločiny jsou zde výjimečné.


Místo konání

www.exdrazby.cz

Exekutor

Exekutorský úřad Praha 7
JUDr. Vladimír Plášil
Jankovcova 13
Praha 7 – Holešovice
170 00
tel: 266713022
email: zde
dat. schránka: hjng8vk odkaz
více o exekutorovi

Dokumenty

Mapa
Zobrazit na mapě