Exdražby.cz exdražby.cz
Hledat Menu
ZPĚT NA VYHLEDÁVÁNÍ
Stav: Připravované
Typ: Nemovitosti
Podtyp: Byty

Dražba bytu 4+kk + balkon + sklep (celkem 178,53 m2), Nádražní 612/36, Ostrava (centrum Ostravy)

4 606 667,-Kč

Vloženo: 9.6.2022 18:34 | Číslo dražby: 60752

Dražba začne 19.07.2022 10:00:00 za 12 dní, 21 hodin, 7 minut a 25 sekund
Připojte se
Stav dražby:
Připravované
Číslo jednací:
205 EX 00013 / 22 - 48
Počáteční cena:
4 606 667,-Kč
Minimální příhoz:
5 000,-Kč
Cena stanovena znalcem:
6 910 000,-Kč
Dražební jistota:
20 000,-Kč
Kraj:
Moravskoslezský
Okres:
Ostrava-město
Město:
Ostrava
Místo konání dražby:
www.exdrazby.cz

Více informací

Termín prohlídky

prohlídka se nekoná

Popis předmětu dražby

Bytová jednotka je vybudována v typovém zděném bytovém domě. Vlastnictví bytové jednotky je osobní. Je umístěna v 2. podlaží objektu a dispozičně se jedná o 4+kk. Součástí bytové jednotky je zádveří o výměře 10,87 m2, chodba o výměře 8,28 m2, ložnice o výměře 12,68 m2, koupelna s WC o výměře 3,17 m2, komora o výměře 0,46 m2, koupelna s WC o výměře 5,21 m2, obývací pokoj o výměře 25,30 m2, kuchyně o výměře 27,76 m2, technická místnost o výměře 3,65 m2, dětský pokoj o výměře 25,09 m2, šatna o výměře 4,77 m2, ložnice o výměře 18,47 m2, šatna o výměře 5,73 m2, balkon o výměře 2,66 m2, sklep o výměře 24,44 m2. Podlahová plocha činí 151,44 m2. Podlahová plocha vč. příslušenství činí 178,53 m2.
Bytové jádro je vyzděné. Vnitřní omítky jsou štukové, zčásti dlažba na zdi a v ložnici, ze které se vychází na balkon, je na stěně dvojitý SDK + skelná vata 10 cm. Ložnice, dle osoby přítomné při místním šetření, je akusticky odzvučená. Jedna zeď, mezi obývacím a dětským pokojem, dle osoby přítomné při místním šetření je také odzvučená (dvojitý SDK + skelná vata 10 cm). V bytové jednotce jsou instalována plastová okna s dvojsklem, součástí oken jsou vnitřní rolety (v části objektu). Orientace obytných prostor je na jih a severovýchod. Koupelnové vybavení tvoří koupelna s WC - umyvadlo, sprchový kout, závěsné WC a koupelna s WC - 2x umyvadlo, klasická vana, závěsné WC. Použité vnitřní dveře jsou dřevěné plné a dvoukřídlé dřevěné plné, mají dřevěné zárubně a vchodové dveře jsou dřevěné bezpečnostní (bez vnitřní kliky). V kuchyni se nachází kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči (indukční varná deska, elektrická trouba, lednice, myčka na nádobí). V bytě je použita tato osvětlovací technika, a to lustry, úsporná svítidla LED, nástěnná svítidla a zčásti chybí. V obytných místnostech jsou položeny vlýsky, v kuchyni jsou vlýsky, v koupelně jsou podlahy tvořeny keramickou dlažbou a v chodbě je podlaha řešena vlýskami a keramickou dlažbou. V ostatních místnostech je podlaha řešena keramická dlažbou a cementovým potěrem.
Další vybavení bytu tvoří centrální vysavač, digestoř, anténní a síťové rozvody, odvětrání prostorů ventilátory a kamerový systém ve společném vstupním prostoru bytového domu.
Do bytu je zavedena elektřina a je napojen na rozvodnou síť elektrického proudu. Zdrojem vody je vodovod, odpadní vody jsou svedeny do kanalizace. Plyn v současné době není připojen.
Řešení vytápění v bytě: podlahové vytápění, elektrický topný žebřík, elektrické topné panely a zčásti chybí. Ohřev vody je řešen elektrickým průtokovým ohřívačem.
V roce 2018 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků, a to rozvody elektřiny - modernizace, podlahy - částečná, vybavení kuchyně – celková a koupelna - celková (2x koupelna). Stěny vykazují známky poškození (v kuchyni pod okny prasklé dřevěné obložení - způsobeno po výměně oken a zastaralé a opadané ve sklepě), okna jsou bez vad, podlahy jsou bez vad, vybavení zčásti chybí (topná tělesa) a u kuchyňské linky - uvolněná dvířka a rozvody v bytě jsou bez vad.
Oceňovaná bytová jednotka je ve velmi dobrém stavu. Oceňované nemovitosti nejsou zatíženy věcnými břemeny.
Stavba má celkem 4 nadzemní podlaží a má 1 podzemní podlaží. V části objektu je půda a v části je vybudováno obytné podkroví. Základy domu jsou pravděpodobně betonové, objekt je cihlové konstrukce. Stropy v bytové jednotce jsou zčásti tvořeny SDK podhledy. Střecha je zčásti rovná a zčásti sedlová, střešní krytinu tvoří plech a pro klempířské prvky byl použit pozinkovaný plech. Vnější omítky jsou štukové a zateplení pláště je z polystyrenu. Společnými prostory domu jsou vstupní prostor a schodiště. Na základě sdělení osoby přítomné během prohlídky byl objekt postaven v roce 1905. Rozsáhlá rekonstrukce bytové jednotky byla provedena v roce 2018. V roce 2021 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků, a to střechy - částečná(krov), okna - modernizace, fasáda - částečná (přední fasáda bytového domu + zateplení), v roce 2022 fasáda - částečná (zadní fasáda bytového domu + zateplení). Objekt má zastaralé stěny, střecha je bez vad, okna v objektu jsou bez vad, podlahy v objektu jsou zastaralé, vady vybavení nejsou zřejmé a rozvody v objektu jsou bez vad. Bytový dům je v dobrém stavu. Bytový dům je postaven v centru obce a charakter okolí odpovídá rezidenční zástavbě s administrativní zónou.
Pozemek je bez porostů. Samotný pozemek je rovinatý. K objektu lze přijet bez problému po zpevněné obecní cestě.


Místo konání

www.exdrazby.cz

Exekutor

Exekutorský úřad Nový Jičín
Mgr. David Bolom
Dobrovského 1
Nový Jičín
741 01
tel: 774 757 939
email: zde
dat. schránka: syazx4k odkaz
více o exekutorovi

Mapa
Zobrazit na mapě
Průběh elektronické dražby
Informace před a v průběhu dražby
Dražba zatím nezačala

Přijmout cookies